2011 Jayco JAYFEATHER X17Z TT HYBRID – #CS0149
Unit details
CONSIGNMENT – NO TRADES
2011 JAYCO JAYFEATHER X17Z HYBRID
Expandable Jayco Jay Feather Sport Trailer, Rear & Front Tent Beds, Bath w/Corner Shower, Toilet, Lav., Overhead Cab., Refrig./TV Shelf, Booth Dinette, Overhead Cab., Single Galley Sink, 3 Burner Range/oven, Microwave, J-Steel Sofa w/Overhead Cab., 10′ Awning, Air conditioner, Sleeps 6
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. All Specifications listed are provided by the manufacturer. Specifications for the particular unit being viewed may vary from the manufacturer provided information
Some photos may be used for alike items. While every effort has been made to ensure accurate listings, they may not reflect all accurate specifications. Please contact us to verify any information listed. We are not responsible for pricing or typographical errors.
Advantage RV’s & Trailers, Watertown SD
Campers & RVs, Travel Trailer
Quick Specs
| Location: | Watertown, SD |
| Stock Number: | CS0149 |
| Trailer Type: | Campers & RVs, Travel Trailer |
| Color: | WHITE |
| Length x Width: | 18.50' 222" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| Payload: | 505 lbs |
| Condition: | Used |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| Empty Weight: | 2995 lbs |
| Payload: | 505 lbs |
| Length: | 18.50' 222" |
| Total Height: | 9.58' 115" |
Options
| Coupler Size: | 2" |
| Weight: | 2995 lbs |
Additional Information
| VIN: | 1UJBJHAH8B1JZ0149 |
| Stock Number: | CS0149 |
| Year: | 2011 |
| Make: | Jayco |
| Model: | JAYFEATHER X17Z TT HYBRID |
FAQs









































