2024 Iron Bull FLG 102″X34′ 24K Low Pro Equipment/Flatbed – #IBR4328
Unit details
2-12000# axles with brakes.
235/85 R16 14ply tires (dual).
102″ Straight Deck w/ 8′ Slide In Ramps.
Mud Flaps.
12″ I-Beam Frame & Neck .
16″ crossmembers.
Under Frame Bridge.
Front & Side Tool Boxes.
Adjustable 30K GN Coupler 2-5/16th.
2-10K jacks.
(4) 3″ D-rings.
Treated wood floor.
LED lighting.
Financing available.
Rent To Own Available.
See more at https://www.advantagervs.com/
Call or Text 605-753-5022
Some photos may be used for alike items. While every effort has been made to ensure accurate listings, they may not reflect all accurate specifications. Please contact us to verify any information listed. We are not responsible for pricing or typographical errors.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. All Specifications listed are provided by the manufacturer.
Specifications for the particular unit being viewed may vary from the manufacturer provided information.
Advantage RV’s & Trailers, Watertown SD
Equipment Trailer, Flatbed Trailer
Quick Specs
| Location: | Watertown, SD |
| Stock Number: | IBR4328 |
| Trailer Type: | Equipment Trailer, Flatbed Trailer |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 34' 408" x 8.5' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 25900 lbs |
| Payload: | 17778 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 25900 lbs |
| GAWR: | 12950 lbs |
| Empty Weight: | 8122 lbs |
| Payload: | 17778 lbs |
| Length: | 34' 408" |
| Width: | 8.5' 102" |
Options
| Weight: | 8122 lbs |
Additional Information
| VIN: | 50HFG3429R1114328 |
| Stock Number: | IBR4328 |
| Year: | 2024 |
| Make: | Iron Bull |
| Model: | FLG 102"X34' Low Pro Equipment/Flatbed |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!
FAQs













