922 23rd St. SW
Watertown, South Dakota 57201

(605) 753-5022
kevin@advantagervs.com
| VIN: | 3EUTG2220R1027185 |
|---|---|
| Year: | 2024 |
| Make: | ironbull |
| Model: | TLG 81X22 GN |
| Length: | 22' or 264" |
| Width: | 6.75' or 81" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| Empty Weight: | 4496 |
| Payload: | 11504 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | Black |
| Location: | 6665 |
| Stock #: | IBR7185 |
2- 8,000# Torsion Axles w/ brakes.
ST235/85R16 (14 ply) tires.
6" channel frame.
16' gravity tilt and 6' stationary deck.
16" crossmembers.
Adjustable 2-5/16th GN coupler.
2- 10K drop leg jacks
Removeable diamond plate fenders.
Black Wood Floor
Front Tool Box between neck.
LED light package.
(4) Weld on D-rings.
TLG8122082_10004_BLK Black GN Tilt
Financing available.
Rent To Own available.
See more at https://www.advantagervs.com/
Call or Text 605-753-5022
Some photos may be used for alike items. While every effort has been made to ensure accurate listings, they may not reflect all accurate specifications. Please contact us to verify any information listed. We are not responsible for pricing or typographical errors.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. All Specifications listed are provided by the manufacturer.
Specifications for the particular unit being viewed may vary from the manufacturer provided information.