922 23rd St. SW
Watertown, South Dakota 57201

(605) 753-5022
kevin@advantagervs.com
| VIN: | 4ZETD2021R1314922 |
|---|---|
| Year: | 2024 |
| Make: | loadtrail |
| Model: | 83" X 20' Full Tilt |
| Length: | 20' or 240" |
| Width: | 6.92' or 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9990 lbs |
| Empty Weight: | 3220 |
| Payload: | 6770 lbs |
| GAWR: | 4995 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | Silver |
| Location: | 6665 |
| Stock #: | LTR4922 |
2-5200# Dexter Spring Axles with electric brakes.
ST225/75 R15 tires (8 Ply).
12000lb WINCH PKG (1/2" PLATE,BATT,CHARGER,MOUNTING HRDW)
Adjustable 2-5/16th coupler.
Removeable tear drop fenders.
16" cross-members.
7K drop leg jack.
Rub Rail
Power Up Full Deck with wireless remote.
LED light package.
Sport Box.
(4) 4" weld on D-Rings.
Powder coat - Silver
TM8320052-70487-Silver
Financing available.
Rent To Own available.
See more at https://www.advantagervs.com
Call or text 605-753-5022
Some photos may be used for alike items. While every effort has been made to ensure accurate listings, they may not reflect all accurate specifications. Please contact us to verify any information listed. We are not responsible for pricing or typographical errors.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. All Specifications listed are provided by the manufacturer.
Specifications for the particular unit being viewed may vary from the manufacturer provided information.