922 23rd St. SW
Watertown, South Dakota 57201

(605) 753-5022
kevin@advantagervs.com
| VIN: | 4ZECH2024R1297246 |
|---|---|
| Year: | 2024 |
| Make: | loadtrail |
| Model: | 83"X20' |
| Length: | 20' or 240" |
| Width: | 6.92' or 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9990 lbs |
| Empty Weight: | 2670 |
| Payload: | 7320 lbs |
| GAWR: | 4995 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | Silver |
| Location: | 6665 |
| Stock #: | LTR7246 |
2 - 5200# Dexter spring axles with electric brakes.
ST225/75R15 (8ply) tires.
2 5/16" adjustable coupler.
Steel diamond plate floor with 4' dove tail.
Smooth weld-on teardrop fenders.
Rear slide in ramps 5'x22".
16" cross members.
7000# drop leg jack.
Chrome LED lighting.
4 - 4" bolt on recessed 360 rotational D-rings.
Front tool box.
10,000lb winch package.
42" aluminum front stone guard.
Spare tire mount.
Financing available.
Rent to Own available.
See more at https://www.advantagervs.com
Call or text 605-753-5022
Some photos may be used for alike items. While every effort has been made to ensure accurate listings, they may not reflect all accurate specifications. Please contact us to verify any information listed. We are not responsible for pricing or typographical errors.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. All Specifications listed are provided by the manufacturer.
Specifications for the particular unit being viewed may vary from the manufacturer provided information.