922 23rd St. SW
Watertown, South Dakota 57201

(605) 753-5022
kevin@advantagervs.com
| VIN: | 1L9BU2024SH280966 |
|---|---|
| Year: | 2025 |
| Make: | drivetrailers |
| Model: | DRIVE TRAILERS 7 X 16 TA52 HD |
| Length: | 16' or 192" |
| Width: | 7' or 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10400 lbs |
| Empty Weight: | 2200 |
| Payload: | 8200 lbs |
| GAWR: | 5200 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | Gray |
| Location: | 6665 |
| Stock #: | DTS0966 |
(2) 5200# Axles w/ brakes
225/75R15 Tires
HD Frame & Gate
2 5/16" adjustable Demco coupler
Galvanized Frame
3YR Structural warranty
Financing Available
Rent to Own Available
See more at https://www.advantagervs.com
Call or text 605-753-5022
Some photos may be used for alike items. While every effort has been made to ensure accurate listings, they may not reflect all accurate specifications. Please contact us to verify any information listed. We are not responsible for pricing or typographical errors.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. All Specifications listed are provided by the manufacturer.
Specifications for the particular unit being viewed may vary from the manufacturer provided information.