922 23rd St. SW
Watertown, South Dakota 57201

(605) 753-5022
kevin@advantagervs.com
| VIN: | 50HTP3026T1912107 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | ironbull |
| Model: | TDP 102"X30' 16K Deck-Over/FULL Tilt HYDRAULIC JACK |
| Length: | 30' or 360" |
| Width: | 8.50' or 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| Empty Weight: | 6612 |
| Payload: | 9388 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | Black |
| Location: | 6665 |
| Stock #: | IBT2107 |
2-8000lb spring axles with electric brakes.
ST215/75R17.5 16-ply tires.
2 5/16″ adjustable coupler.
10″ I-Beam Frame, 6″ X 12LB Deck Frame
16″ Crossmembers.
Scissor Hoist
Hydraulic Tongue Jack – UPGRADE
Front Tongue Mount Pump Box
Winch Plate.
Solar Panel Charger
Spare Tire Mount
Front Steps
Treated wood floor
LED lighting.
(4) Weld on D-Rings
Financing available.
Rent To Own available.
See more at https://www.advantagervs.com/
Call or Text 605-753-5022
Some photos may be used for alike items. While every effort has been made to ensure accurate listings, they may not reflect all accurate specifications. Please contact us to verify any information listed. We are not responsible for pricing or typographical errors.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. All Specifications listed are provided by the manufacturer.
Specifications for the particular unit being viewed may vary from the manufacturer provided information.