922 23rd St. SW
Watertown, South Dakota 57201

(605) 753-5022
kevin@advantagervs.com
| VIN: | 50HTG303XT1913107 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | ironbull |
| Model: | TDG 102"X30' GN 21K Deck-over /Full Tilt Hydraulic Jacks |
| Length: | 30' or 360" |
| Width: | 8.50' or 102" |
| Axles: | 3 |
| GVWR: | 21000 lbs |
| Empty Weight: | 7135 |
| Payload: | 13865 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | Black |
| Location: | 6665 |
| Stock #: | NOT3107 |
3-7000lb spring axles with electric brakes.
ST235/80 R16 10-ply tires.
2 5/16″ adjustable gooseneck coupler.
10″ I-Beam Frame, 6″ I-Beam Deck Frame
16″ Crossmembers
Front Toolbox between neck
Scissor Hoist
2 – Hydraulic Front Jacks
Treated Wood Floor.
Spare Tire Mount
Winch Plate
Solar Panel Charger
(2) Front Steps
LED lighting.
(4) D-rings Financing available.
Rent To Own available.
Financing available.
See more at https://www.advantagervs.com
Call or text 605-753-5022
Some photos may be used for alike items. While every effort has been made to ensure accurate listings, they may not reflect all accurate specifications. Please contact us to verify any information listed. We are not responsible for pricing or typographical errors.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. All Specifications listed are provided by the manufacturer.
Specifications for the particular unit being viewed may vary from the manufacturer provided information.