2026 IRON BULL EHB 102X24 20K EQUIPMENT W/ RAMPAGE – #IBT4781
Unit details
2-10,000# Axles with elect. brakes.
ST235/75 R17.5 (18 ply) Tires.
4′ Dove Tail w/ Rampage Ramps
Drive Over Fenders
16″ Crossmembers
10″ I-Beam Frame
6 – D-Rings.
Front tool box.
Adjustable 2-5/16th
(1) 10K Jack
Treated wood floor.
LED lighting.
Financing available.
Rent To Own Available
Call or Text 605-753-5022
See more at https://www.advantagervs.com/
Some photos may be used for alike items. While every effort has been made to ensure accurate listings, they may not reflect all accurate specifications. Please contact us to verify any information listed. We are not responsible for pricing or typographical errors.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. All Specifications listed are provided by the manufacturer.
Specifications for the particular unit being viewed may vary from the manufacturer provided information.
Advantage RV’s & Trailers, Watertown SD
EQUIPMENT, Flatbed Trailer
Quick Specs
| Location: | Watertown, SD |
| Stock Number: | IBT4781 |
| Trailer Type: | Flatbed Trailer, EQUIPMENT |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 24' 288" x 8.50' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 22000 lbs |
| Payload: | 17104 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 22000 lbs |
| Empty Weight: | 4896 lbs |
| Payload: | 17104 lbs |
| Length: | 24' 288" |
| Width: | 8.50' 102" |
Options
| Weight: | 4896 lbs |
Additional Information
| VIN: | 50HEB2423T1914781 |
| Stock Number: | IBT4781 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Iron Bull |
| Model: | EHB 102X24 20K EQUIPMENT W/ RAMPAGE |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!
FAQs








