922 23rd St. SW
Watertown, South Dakota 57201

(605) 753-5022
kevin@advantagervs.com
| VIN: | 3EUTG222XT1109495 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | ironbull |
| Model: | TLG 102X22 GN 16K TILT W/ HYDRAULIC JACKS |
| Length: | 22' or 264" |
| Width: | 8.50' or 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| Empty Weight: | 5296 |
| Payload: | 10704 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | Black |
| Location: | 6665 |
| Stock #: | IBT9495 |
2-8,000# Tors. Axles with elect. brakes.
ST215/75R17.5 (16 ply) Tires.
16′ Tilt + 6′ stationary.
Gravity tilt.
Drive Over Fenders
16" Crossmembers
4 – D-Rings.
Front tool box.
Adjustable 2-5/16th gooseneck coupler.
(2) Hydraulic Jacks
Winch Plate
Solar Panel Charger
Treated wood floor.
LED lighting.
Financing available.
Rent To Own Available
Call or Text 605-753-5022
See more at https://www.advantagervs.com/
Call or Text 605-753-5022
Some photos may be used for alike items. While every effort has been made to ensure accurate listings, they may not reflect all accurate specifications. Please contact us to verify any information listed. We are not responsible for pricing or typographical errors.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. All Specifications listed are provided by the manufacturer.
Specifications for the particular unit being viewed may vary from the manufacturer provided information.