922 23rd St. SW
Watertown, South Dakota 57201

(605) 753-5022
kevin@advantagervs.com
| VIN: | 3EUDB162XT1108922 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | ironbull |
| Model: | DTB 83" X 16' 16K DUMP W/ HYDRAULIC JACK |
| Length: | 16' or 192" |
| Width: | 6.92' or 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| Empty Weight: | 5377 |
| Payload: | 10623 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | BLACK |
| Location: | 6665 |
| Stock #: | IBT8922 |
Some photos may be used for alike items. While every effort has been made to ensure accurate listings, they may not reflect all accurate specifications.
Please contact us to verify any information listed. We are not responsible for pricing or typographical errors.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. All Specifications listed are provided by the manufacturer.
Specifications for the particular unit being viewed may vary from the manufacturer provided information.